
| Information | |
|---|---|
| Architecture | 0 |
| Name | GV100 |
| Memory | |
|---|---|
| Technology | HBM2 |
| Size | 32 GB 16 GB |
| Bus | 4096 bit |
| Bandwidth | 897.0 GB/s |
| Speed | 1.8 Gbps |
| Clocks | |
|---|---|
| Base clock | 1245 MHz |
| Boost Clock | 1380 MHz |
| Memory Clock | 876 MHz |
| Power | |
|---|---|
| TDP | 300 w |
| Recommended PSU | 700 w |
| GPU▲ | Boost Clock▲ | Slots▲ | Length▲ | Height▲ | Width▲ |
|---|---|---|---|---|---|
| 1380 MHz | |||||
| 1380 MHz | |||||
| 1380 MHz |